https://lifeincamp.com/

Kamp Matı, Kamp Matı Çeşitleri, Kamp Matı Seçimi

241
Kamp Matı, Kamp Matı Çeşitleri, Kamp Matı Seçimi

Kamp Matı, Kamp Matı Çeşitleri, Kamp Matı Seçimi

Kamp Matı;

Doğada kamp yaparken gece uykusunun kalitesi çok önemlidir. Kamp da yatak görevi gören matların uyku kalitesi için önemi yüksektir. Uyku kalitesinin yanında kış aylarında soğuk bir zeminle aranızda izolasyon da sağlamaktadır.

 

Kamp Matı Çeşitleri;

 

  •  Sünger Mat; Hafif, kolay katlanması ve ucuz olmalarından dolayı tercih sebebidir. Diğer mat çeşitlerine göre daha sağlam bir yapısı vardır. Yaz ayları için ideal olmasına karşın kış aylarında izolasyon olarak düşük kalacaktır.

kamp matı

  • Şişme Mat; Şişme matlar içindeki hava kanalları vasıtası ile rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Yüksek yalıtımlı ve dayanıklı malzemelerden (naylon/polyester) yapılırlar. Havası boşaltıldıktan sonra rahatlıkla katlanabilir ve çantanıza sığabilir boyutlara gelir. Çeşitlerine göre nefesle veya küçük bir hava pompasıyla şişirilebilir. Şişme matlarda delinme durumuna karşı dikkatli olunması ve yanınızda delinmeye karşı tamir malzemelerinin bulundurulması önemlidir. Kendiliğinden şişen matlarda bulunmaktadır. Bunların içinde daha fazla hava kanalı bulunmasına karşı daha az hava barındırırlar. Herhangi bir şişirme işlemi gerektirmeden konulduğu yerde kendiliğinden hava ile dolarlar. Dezavantajlı tarafı ise şişme mata göre boyutları daha büyük olur ve kamp çantasına sığmazlar.

kamp matı kamp matı

Kamp Matı Seçimi;

Kamp matlarının çeşitlerini değerlendirdiğimiz zaman yaz aylarında sünger mat tercih edebileceğimiz gibi kış aylarında şişme mat tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.

 

Kamp Çantası, Kamp Çanta Seçimi, Kamp Çantası Hazırlama ve Yerleştirme

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.